کارشناسی خودرو تویوتا هایس
کارشناسی خودرو تويوتا Hiace 2017
خرداد ۲۲, ۱۳۹۷
کارشناسی خودرو تويوتا GT86 2016
کارشناسی خودرو تويوتا GT86 2016
تیر ۲, ۱۳۹۷

کمپانی ژاپنی «تویوتا» در سال ۲۰۰۶ میلادی تولید مدل «اریون» را آغاز و تا به حال دو نسل از آن را معرفی و تولید کرده است. نمونه‌ی مورد بررسی، نسل دوم این خودرو یعنی تویوتا آریون ۲۰۱۳ است. Aurion دارای پیشرانه‌ای به حجم ۳۴۵۶ سی‌سی بوده که توانی معادل ۲۶۷‌ تولید می‌کند که از طریق یک جعبه دنده‌ی شش سرعته‌ی اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. این آمار و ارقام علاوه بر کسب رضایت متخصصین کارشناسی فنی خودرو، به‌طور عملی هم نظر مشتری را جلب می‌کند، چرا‌که تویوتا اریون شتاب صفر تا صدی برابر با ۷٫۴ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۲۸ کیلومتر بر ساعتی دارد. این پیشرانه با استاندارد آلایندگی یورو ۴ در مدل ۲۰۱۳ با میزان مصرف سوخت ترکیبی ۹٫۳ است. در بخش امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو باید گفت که کارخانه‌ی تویوتا دست‌و‌دل‌باز عمل کرده و نظر متخصصین کارشناسی خودرو را به خوبی جلب کرده، چرا‌که این محصول دارای کیسه هوای راننده‌، سرنشین‌، جانبی‌، زانویی و پرده‌ای‌، ترمزهای ضد‌قفل دیسکی در چرخ‌های عقب و جلو به‌صورت خنک‌شونده تعبیه کرده است .کارشناسان خودرواز امکانات رفاهی خودرو شامل: آینه‌ی برقی، گرمکن، سرد‌کن صندلی و صندلی حافظه‌دار –کروز کنترل‌، پرده‌ی برقی‌، تهویه‌ی مجزای جلو و عقب اتوماتیک‌، چراغ‌های LED و Day light می‌شود.

کارشناسی خودرو تویوتا اریون

میتوان گفت تویوتا آریون «Aurion» ازنظر مشخصات ظاهری یک خودروی سدان سایز متوسط است. صاحب نظران کارشناسی بدنه خودرو معتقدند در نسل دوم این خودرو، آریون تقریباً از تویوتا کمری «Camry» الهام گرفته است. تفاوت اندک این مدل با تویوتا کمری تنها در ظاهر جلو و عقب بازبینی‌شده‌ی آن و قسمت‌هایی از کابین خلاصه می‌شود. تا این حد که این خودرو که در استرالیا به تولید می‌رسد، در بخش بزرگی از بازارهای شرقی آسیا با نام تویوتا کمری به فروش می‌رسد و مدل اصلی کمری به شکل آریون در بازارهای استرالیا و خاورمیانه فروخته می شود.

کارشناسی بدنه خودرو تویوتا اریون

نتیجه گیری

متخصصین کارشناسی خودرو معتقدند که چون Aurion یکی از مدل‌های تولید محدود کمپانی تویوتاست، این امر سبب شده که لیست فراوانی از تجهیزات و امکانات رفاهی استاندارد برای آن در نظر گرفته شود، که شامل هر دو بخش دیزاین خارجی و طراحی داخلی خودرو می‌شوند. عملکرد خودرو به لطف پیشرانه‌ی قدرتمند V6 آن در سطح مطلوبی قرار داشته و ایمنی آن همانند آنچه از دیگر خودروهای این شرکت موفق ژاپنی سراغ داریم، فوق‌العاده است. از طرفی، تمام این امکانات با قیمتی منصفانه و معقول عرضه می‌شوند تا Toyota Aurion به یک پیشنهاد ایده‌آل در بین سایر خودروهای این کلاس تبدیل شود.

نقاط قوت

  • قدرت موتور بالا
  • کيفيت ساخت بالا و مطلوب متخصصین کارشناسی خودرو
  • طراحي و زيبايي
  • رنگ پاشی متنوع
  • ایمنی بالا

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با مدیریت