کارشناسی خودرو Hyundai Centennial 2013
کارشناسی خودرو Hyundai Centennial 2013
تیر ۲۵, ۱۳۹۷

این محصول خوش کیفیت کمپانی نامدار کره ای اولین بار در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. طبق پیش بینی های متخصصین کارشناسی خودرو به محض ورود به ایران استقبال خیلی خوبی از آن انجام گرفت و توانست خود را در دل راننده‌های جوان جای دهد. هرچند که پلتفرم این خودرو با جنسیس سدان مشابه است ولی تجربه‌ی رانندگی با آن کاملا حال و هوای اسپرت دارد.

این خودرو در زمان تولدش به‌عنوان یک محصول عقب‌محرک اسپرت کوپه معرفی شد. برادر بزرگ‌تر او یعنی هیوندای جنسیس سدان که در رده‌ی سدان لوکس قرار می‌گیرد هم در سال ۲۰۰۸ میلادی رونمایی شد. هیوندای جنسیس رسما فروش خود را در سال ۲۰۰۹ در ایالات متحده و سایر نقاط جهان آغاز کرد. از سال ۲۰۰۷ میلادی که هیوندای عکس‌های بسیار گنگی از جنسیس کوپه و پیشرانه‌ی آن منتشر می‌کرد، سروصدای زیادی کرده بود؛ مخصوصا عکس‌هایی که در کنار سه تفنگ‌دار آمیریکای یعنی فورد، دوج و شورولت منتشر می‌کرد، دال بر خودرویی توانمند بود؛ که البته از نگاه متخصصیم کارشناسی خودرو نه به توانمندی ماسل‌کارهای آمریکایی. در بخش فنی خودروی جنسیس کوپه، ابتدا به پیشرانه‌ی آن می‌پردازیم که حرف‌های زیادی دارد.

این خودرو دو سری دارد که اولی پیشرانه‌ای ۴ سیلندر توربوشارژ است که توانی برابر ۲۷۴ اسب‌بخار در دور ۶۰۰۰ و گشتاوری معادل ۳۶۵ نیوتن‌متر دارد. پیشرانه‌ی دوم آن ۶ سیلندر است و با حجم ۳٫۸ لیتری‌اش توانی برابر با ۳۰۶ اسب‌بخار در دور ۶۳۰۰ و گشتاوری معادل با ۳۶۱ نیوتن‌متر در دور ۴۷۰۰ را تولید می‌کند که از طریق یک جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی اتوماتیک ZF 6HP19 به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. جنسیس کوپه ۲۰۱۱ در بخش امکانات رفاهی و ایمنی، دارای استانداردهای یورو ۳ است و کیسه هوای سرنشینان جلو، جانبی و پرده‌ای دارد که مجموعا دارای ۶ کیسه‌ی هواست و از این منظر مورد توجه متخصصین کارشناسی خودرو قرار گرفته است. این اتومبیل کره‌ای پشت‌سری فعال در تصادف، ABS ،TCS ،ESP، صندلی‌های چرم برقی با قابلیت گرمکن، کروز کنترل و زنون دارد.

کارشناسی بدنه خودرو هیوندای جنسیس کوپه

صاحبان فن کارشناسی خودرو معتقدند رانندگی با این خودرو واقعا لذت بخش است و هندلینگ خیلی خوبی دارد. سیستم تعلیق سفت‌تر و تایرهایی که در تریم‌های R-Spec و ۳٫۸ Track به کار رفته باعث شده‌اند که هندلینگ خودرو فوق‌العاده باشد ولی در عوض از راحتی رانندگی طولانی مدت خودرو کاسته است.

 

جمع بندی

نقاط قوت:

هندلینگ عالی

عملکرد خیلی خوب در رانندگی

کیفیت بالای رانندگی

طراحی اسپرت کابین

مصرف سوخت بهینه

قیمت نسبتاً مناسب

 

نقاط ضعف:

فضای کم صندلی‌های عقب

سیستم صوتی نه چندان خوش کیفیت

فقدان فرمان تلسکوپی

کارشناسی فنی خودرو هیوندای جنسیس کوپه

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با مدیریت