کارشناسی خودرو Hyundai Sonata Hybrid 2017
کارشناسی خودرو Hyundai Sonata Hybrid 2017
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
کارشناسی خودرو Hyundai Genesis Coupe 2012 AT
کارشناسی خودرو Hyundai Genesis Coupe 2012
تیر ۲۹, ۱۳۹۷

متخصصین کارشناسی خودرو همواره اعتقاد داشتند در بین محصولات برند معتبر خودروسازی هیوندای همیشه جای یک سدان لوکس بزرگ خالی بوده است. سرانجام در سال ۱۹۹۹ با همکاری کمپانی میتسوبیشی، «هیوندای سنتنیال» متولد شد که در رده ی مرسدس بنز کلاس S و بی ام دبلیوی سری ۷  قرار می‌گرفت. تابه‌حال سه نسل از آن تا سال ۲۰۱۶ رونمایی شده است که ما در این بررسی به مدل موجود در ایران می‌پردازیم. این خودرو با احتساب قیمتش نسبت به رقبا، خودرویی لوکس است که از امکانات بسیار خوبی بهره می‌برد.

این خودروی سدان لوکس خانوادگی در بخش فنی چیزی کم ندارد و حرفی برای منتقدین و متخصصین کارشناسی خودرو باقی نگذاشته است؛ چراکه دارای یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندری به حجم ۴۶۲۷ سی‌سی است و توان تولیدی ۳۷۸ اسب‌بخار را در دور ۶۵۰۰ و گشتاوری معادل ۴۳۸ نیوتن‌متر دارد. این توان از طریق یک جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته‌ی اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود که حاصل آن شتاب ۶٫۵ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت این خودروست؛ همچنین مصرف سوخت ترکیبی ۱۲٫۳ لیتری دارد.

کارشناسی بدنه خودرو هیوندای سنتنیال 2013

اما صاحب نظران کارشناسی خودرو معتقدند Hyundai Centennial بیشترین حرف را در بخش امکانات رفاهی و ایمنی‌اش دارد که با استانداردهای یورو چهار دارای ماساژور صندلی؛ کیسه هوای سرنشینان جلو و عقب، جانبی، زانویی، پرده‌ای؛ ABS ، ESP  ، TSC  ؛ ترمز خنک‌کن‌دار؛ صندلی برقی چرم با قابلیت تنظیم گودی کمر؛ گرمکن؛ سردکن و پشت‌سری برقی هوشمند تصادف است. آینه‌های برقی با حافظه‌ی گرمکن‌دار، برف‌پاکن هوشمند و پاک‌کننده‌ی اتوماتیک مه شیشه جلو، پرده‌ی برقی و… امکانات بسیار جذاب و همه چیز تمام هیوندای سنتنیال هستند.

کارشناسی خودرو هیوندای سنتنیال 2013

در نهایت بعنوان جمع بندی و نتیجه گیری در مورد این مدل می توان گفت اندازه‌ی بزرگ خودرو، امکانات و تجهیزات جامع و ارزش خرید بالای مدل ۲۰۱۳ هیوندای سنتنیال آن را به یک جایگزین متقاعدکننده برای سدان‌های لوکس سنتی تبدیل کرده است. از نگاه متخصصین کارشناسی خودرو از نقاط قوت این خودرو می‌توان به لیست عظیمی از امکانات استاندارد مختلف، صندلی‌های عقب با اندازه‌ی بزرگ، کابین بسیار آرام، رانندگی بی سر و صدا، سیستم صوتی فوق‌العاده و قیمت پایین نسبت به سایر خودروهای این کلاس اشاره کرد. در نقطه‌ی مقابل، کیفیت طراحی داخلی خودرو و تجربه‌ی رانندگی آن با سایر رقیبان برابری نمی‌کند، مسافت ترمز آن ناامیدکننده است و گزینه‌ی استفاده از حالت تمام چرخ‌ها محرک (AWD) بر روی آن ارائه نشده است همچنین هیوندای سنتنیال در مدل ۲۰۱۳ هیچ تغییر جدیدی نسبت به گذشته نداشته است که بی شک برای علاقه مندان به این مدل از کلاس سدان های لوکس تا حد زیادی دلسرد کننده است.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با مدیریت