کارشناسی خودروی Toyota FJ Cruiser 2013
بررسی اجمالی و کارشناسی خودرو Toyota FJ Cruiser 2013
خرداد ۱۸, ۱۳۹۷
کارشناسی خودرو Toyota Aurion 2013
کارشناسی خودرو Toyota Aurion 2013
خرداد ۲۸, ۱۳۹۷

کمپانی ژاپنی «تویوتا» اولین نسل از «هایس» را در سال ۱۹۶۷ وارد بازار کرد. این خودروی باکیفیت و کاربردی در کلاس ون تولید می‌شود. ون هایس در کاربری‌های مختلفی نظیر آمبولانس، سرویس سازمان‌ها، حمل و جابه‌جایی معلولان و خودروی تشریفات ایفای نقش می‌کند. تویوتا هایس توانست به این موفقیت دست پیدا کند که سطح چهار ستاره‌ی ایمنی از پنج ‌ستاره‌ی سازمان ANCAP  (Australasian New Car Assessment Program) را دریافت کند . افزودن این مطلب به نظر مثبت مهندسین کارشناسی خودرو در بحث ایمنی، این ون را هنگام تصادفات، در سطح ایمنی بسیار مطلوب و مناسبی قرار می‌دهد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو حدود ۱۱٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. فضای سرنشینان در تویوتا هایس به اندازه‌ی ۱۵ نفر در مدل معمولی و ۱۶ نفر در مدل سقف‌بلند است. این اعداد و ارقام در مورد فضای سرنشینان، هایس را به یکی از ون های محبوب از نگاه متخصصین کارشناسی بدنه خودرو تبدیل کرده است. این خودرو از یک باک ۷۰ لیتری بهره می‌برد و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۱۷ ثانیه است. از امکانات تویوتا هایس می‌توان به سیستم ورود بدون کلید به خودرو، آینه‌ی الکتروکرومیک، سنسور پارک و دو ایربگ برای سرنشینان جلو اشاره کرد.

کارشناسی فنی خودرو تویوتا هایس

متخصصین کارشناسی فنی خودرو معتقدند «HiAce» اگر چه برای سالیان متمادی بازار خودروهای ون استرالیا را در دست خود گرفته است و مدل‌های گوناگون آن، آمار فروش قابل‌قبولی را در سایر نقاط جهان اعم از چین، مالزی، فیلیپین و ژاپن بدست آوردند، اما با وجود رقبایی که روز به روز با عطش بیشتری به سمت جلو حرکت می‌کنند و فضا، امکانات و تکنولوژی‌های بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

 

نتیجه گیری وجمع بندی

صاحب نظران کارشناسی خودرو بر این باورند که هایس در سالیان عرضه‌ی خود به موفقیت‌های بسیاری دست یافته ، اگرچه در حال حاضر بیش از یک دهه را سپری کرده و کهولت سن خود را در بخش‌هایی مثل کیفیت ساخت، عایق‌بندی کابین و راحتی سرنشینان و راننده نشان می‌دهد. در واقع، سپری‌کردن یک روز کامل پشت فرمان این خودرو در مقایسه با سایر رقبای مدرن‌تر آن کار دشواری خواهد بود.

کارشناسی بدنه خودرو تویوتا هایس

نقاط قوت ومزیت ها

  • شعاع گردش بالا
  • فضاي بار سخاوتمندانه وجادار
  • کيفيت مناسب خودرو و کارکرد طولاني‌مدت آن

نقاط ضعف

  • راحتي ضعيف وراحت نبودن صندلی ها
  • کابين پر سر و صدا واصطلاک
  • ايمني چهار ستاره ازپنج ستاره

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با مدیریت