tire
کارشناسی خودرو و شناخت اعلایم نوشته شده بر روی لاستیک ها
دی ۶, ۱۳۹۵
کارشناسی فنی و موتور
کارشناسی فنی و موتور
خرداد ۹, ۱۳۹۶
Show all
کارشناسی بدنه و رنگ

کارشناسی بدنه و رنگ

با توجه به وضعیت حاکم بر بازار خودرو در ایران، شاید یکی از نکات بسیار مهم که در خرید اتومبیل باید به آن توجه کرد وضعیت بدنه خودرو میباشد، چون بدنه آسیب دیده هیچ گاه به طور واقعی قابل تعمیر نیست و اگر هم تعمیر شود هیچگاه بی نقص نخواهد بود. وضعیت سلامت بدنه مهمترین آیتمی است که قیمت خودرو را تعیین می کند.

از این نظر هنگام خرید اتومبیل مهمترین نکته که باید برسی شود کارشناسی بدنه خودرو می باشد. امروزه با توجه به پیشرفت در صنعت رنگ خودرو و بالا رفتن مهارت نقاشان اتومبیل ،کارشناسی و تشخیص رنگ خودرو کار ساده ای نیست. کارشناسی رنگ خودرو نیاز به مهارت فردی خاص و لوازم خاصی دارد تا بتواند ما را در کار کارشناسی رنگ خودرو به بالاترین درجه اطمینان برساند.

مرکز کارشناسی رنگ کارورز با دارا بودن کارشناسان مجرب و امکان ارسال کارشناس رنگ به محل این امکان را برای خریداران محترم فراهم نموده است تا بتوانند از سلامت بدنه خودرو در هنگام خرید اطمینان حاصل کنند. در حالت کلی در بدنه خودرو باید به این نکاتی از قبیلل فرورفتگی ، پوسیدگی ، رنگ پریدگی ، ترک خوردگی ، آسیب دیدگی جدی و … توجه نمود. همه این موارد را می بایست در تمام سطح بدنه خودرو مورد بررسی قرار داد.

به طور کلی می توان تصادف را به انواع مختلف تقسیم نمود که شامل موارد زیر است:

۱- تصادف سنگین: در تصادفات سنگین ضربه به نحوی وارد می شود که به شاسی خودرو ، ستون ها و قطعات فنی خودرو مانند موتور و جعبه دنده خودرو آسیب جدی میرسد. در صورت بروز چنین مواردی از خرید خودرو صرف نظر کنید چون رابطه ی مستقیمی با سلامتی شما خواهدد داشت. مرکز کارشناسی رنگ کارورز دراین گونه موارد که خودرو آسیب جدی دیده باشد پیشنهاد می کند که از خرید آن صرف نظر نمایید.

۲- تصادف سبک: در تصادفات سبک ضربه به نحوی وارد می شود که باعث آسیب دیدگی نقاط حساس خودرو نمیشود مانند تصادف بدنه و یا درب ها ، فرو رفتگی در بدنه ، گلگیرها ، فرو رفتگی در دربها ، و امثالهم که آسیب جدی به قطعات فنی و حتی بدنه خودرو وارد نگردیده باشدد ، و شاسی این خودرو نیز سالم مانده باشد. خرید این دست خودروها از نظر ایمنی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. شما میتوانید با تعویض کلی آن قطعه ظاهر مناسبی را به خودرو بازگردانید.

در بررسی و کارشناسی بدنه خودرو ، یکی از مواردی که حتما باید با دقت و وسواس زیاد آن را زیر نظر داشته باشید ، بررسی ستون ها و سقف خودرو می باشد، زیرا چنانچه تصادف باعث آسیب در این بخش ها گردد، باید حتما در خرید خودرو تجدید نظر اساسی نمایید و میبایستت با کارشناسان رنگ خودرو مشاوره نمایید. در هر صورت اگر بر روی سقف و یا ستون ها موردی غیر عادی مشاهده کردید حتما از مالک خودرو در این مورد پرسش نمایید و با کارشناس رنگ مورد اطمینان مشاوره داشته باشید .

در بررسی بدنه خودرو حتما درب ها را نیز بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که رکاب های خودرو ، بدنه ، ستون ها ( چه از داخل و چه از خارج ) هیچ ایرادی نداشته باشند ، حتما بررسی نمایید که هیچ درز غیر اصولی میان بدنه و درب خودرو نباشد ، چند بار به آرامی و نرمی دربب خودرو را ببندید تا از سالم بودن زبانه قفل درب اطمینان حاصل نمایید. حتما واشر آب بندی داخل درب ها را بررسی و از سالم بودن اطمینان پیدا نمایید.

حتما باید دقت نمایید که صدای نرمی در هنگام بسته شدن درب شنیده شود و نباید صدای تقه و یا برخورد نا مناسب دو فلز با یکدیگر را بشنوید. مسیر حرکت باز و بسته شدن درب خودرو را بررسی نمایید تا از نداشتن تاب و سالم بودن لولاهای درب بدنه خودرو اطمینان پیدا نمایید.

یکی از موارد مهم دیگر در کارشناسی خودرو کاپوت خودرو می باشد. از درست کار کردن قفل کاپوت مطمئن شوید، سپس تست رنگ و فرورفتگی کاپوت خودرو را حتما انجام دهید. داخل کاپوت خودرو را به دقت نگاه کنید که جای هیچ گونه سوختگی و جای روغن سوخته روی آنن نباشد زیرا این نشانه ی نقص فنی موتور می باشد، و در پایان دقت کنید که کاپوت خودرو به طور کامل بسته شود.

مرکزکارشناسی رنگ و تست فنی خودروی سیار کارورز با دارا بودن کارشناسان مجرب و پیشرفته ترین تجهیزات مفتخر است بتواند شما را در امر خرید و فروش اتومبیل یاری برساند. این موسسه با اعزام کارشناس به محل این امکان را برای شما فراهم میکند تا در هر لحظه و هرر نقطه از سطح شهر که هستید با خیالی آسوده خودروی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با مدیریت